W najbliższy poniedziałek, tj. 2 marca w szkole podstawowej rozpoczniemy pracę z darmową platformą edukacyjną Insta.Ling, która jest bardzo pomocna w uczeniu się słówek w obcym języku, lub ortografii języka polskiego. Początkowo, w próbnym okresie, w projekt zaangażowani zostali uczniowie klas  czwartych (język polski) i piątych (język angielski).

Jak wygląda codzienna praca z Insta.Ling od strony ucznia?

Uczeń codziennie loguje się do Insta.Ling za pomocą loginu i hasła przekazanego przez nauczyciela i wykonuje powtórkę około 20 słówek, co średnio zajmuje od 2 do 8 minut. Po każdej wykonanej sesji uczeń dostaje raport z systematyczności i postępów pracy.

Każdy uczeń wie, że może po prostu poświęcić dodatkowe 5 minut każdego dnia i dzięki temu zabłysnąć na forum klasy.

Według statystyk systematyczność jest głównym elementem decydującym o ilości przyswajanego przez ucznia materiału. Wynika z tego, że skupiając się na samej tylko ocenie systematyczności nauczyciel gwarantuje lepsze efekty. Ma to też aspekt motywujący dla słabszych uczniów, gdyż kwestia systematyczności nie stawia ich w gorszej pozycji wobec bardziej zdolnych uczniów. Najlepsi uczniowie mogą natomiast poznawać słówka z pakietów dodatkowych dzięki czemu mogą wybić się ponad poziom klasy.

Serdecznie zapraszamy do udziału i zachęcamy wszystkich do systematycznej pracy z platformą.