Dnia 8 listopada 2011 r. uczniowie klas drugich i trzecich  w ramach zajęć pozalekcyjnych obejrzeli na scenie Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach – Dziedzicach sztukę teatralną pt. „Koziołek Matołek wyrusza w świat”. Aktorzy teatru TAK przedstawili spektakl według autorskiego scenariusza napisanego na podstawie znanej szkolnej lektury Kornela Makuszyńskiego.

Młody zespół zawodowych artystów, pełnych pasji i pomysłów, przedstawił, z myślą o najmłodszych odbiorcach, sztukę na wysokim poziomie artystycznym realizując jednocześnie metodę „Uczyć bawiąc”. Był to jeden z pierwszych w Polsce spektakli dla dzieci z elementami języka angielskiego. Dzieci znakomicie się bawiły, a nauka języka angielskiego odbywała się przez powtarzanie nowych lub utrwalanie już poznanych słówek lub zwrotów w piosence, wierszu, wyliczance.

Bogate efekty świetlne i i muzyczne, kolorowe kostiumy i rekwizyty, ciekawa fabuła  oraz aktywny udział dzieci w spektaklu nikomu nie pozwalały się  nudzić.

Spektakl posiadał bogate elementy o charakterze profilaktycznym przystosowane do wieku odbiorców. Niewątpliwymi walorami oglądanej sztuki było to, że propagowała ona  wartości etyczno – moralne: prawdomówność, tolerancja, przyjaźń, miłość, bezinteresowność. Rozwijała również poczucie własnej wartości, wiary w siebie, w ludzi i marzenia, a  fabuła bajki zakończona była puentą edukacyjno – wychowawczą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*