6 grudnia  jest szczególnie wyczekiwanym przez wszystkich dniem. Dyrekcja szkoły i nauczyciele  zadbali, aby dzieciom nie zabrakło atrakcji  w tym Mikołajkowym dniu. W tym roku Mikołaj pojawił się na szkolnych korytarzach, w klasach, można go było spotkać wszędzie! Rozdawał słodycze wszystkim dzieciom, a szczególnie nagradzał tych tym, którzy założyli na siebie czerwone ubranie.
Kolejną atrakcją w tym dniu  były „Mikołajki na sportowo”. Na sali gimnastycznej w naszej szkoły zebrały się drużyny ze szkół podstawowych  naszej gminy, aby bawić się podczas  corocznych zawodów sportowych.  Reprezentantami zespołów byli uczniowie klas czwartych, którzy rywalizowali w turnieju  sportowym. Dzieci zmagały  się w  dziewięciu  różnorodnych  konkurencjach, a  także rywalizowały w przeciąganiu liny.
„Mikołajkom” towarzyszyła dobra zabawa i sportowa rywalizacja, emocje związane ze zmieniającą się punktacją  to niezaprzeczalne walory organizowanych „Mikołajków na sportowo”.
Wyniki  rywalizacji  przedstawiają się następująco:
I miejsce:  SP Hecznarowice
II miejsce:  SP Wilamowice
III miejsce:  SP Dankowice
IV miejsce:  SP Stara Wieś i  SP Pisarzowice.
Gratulujemy zwycięzcom, a zwycięzcami są wszyscy: i  zawodnicy i kibice, bo udowodnili, że

można się radośnie bawić podczas sportowej rywalizacji.
Konkurencje przygotowali: p. T. Tomasiewicz  i p. M. Kowalczyk.
„Mikołajki na sportowo”  prowadził p. T. Tomasiewicz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*