6, 7 grudnia odbył się Kiermasz Mikołajkowy, który od lat cieszy się ogromną  popularnością w naszej szkole i tym samym  wpisał się w kalendarz wydarzeń.  Od października uczniowie przygotowują na kole plastycznym różnorodne prace, które trafią w gust klienta. W tym roku dominowały  przeróżne anioły.  Te z siana przeplatane złotą nitką, malowane na szkle farbami witrażowymi, wypalane na drewnie oraz anioły z masy solnej malowane farbami metalicznymi. Były również wianki, choinki z siana ozdabiane koralikami i kolorowym filcem. Można było nabyć również kartki świąteczne oraz sianko wigilijne. Ceny nie były wygórowane, bo przecież nie o to chodzi. Zebrane datki przeznaczymy na zakup materiałów plastycznych, które  są niezbędne  do wykonania prac konkursowych oraz ozdób dekoracyjnych upiększających korytarze naszej szkoły.

Odlewy gipsowe- anioły, szopka betlejemska

Gipsem ceramicznym zalewamy wysmarowaną dokładnie olejem formę. Po upływie kilku minut (10-15) wyjmujemy delikatnie wzór. Kiedy gips wyschnie malujemy farbami temperowymi lub metalicznymi według inwencji.

KODAK FUN SAVER Digital Camera KODAK FUN SAVER Digital Camera KODAK FUN SAVER Digital Camera KODAK FUN SAVER Digital Camera

 

Ozdoby świąteczne z siana- wianki

Wykonanie konstrukcji z gałązki derenia, mocne związanie obręczy. Następnie formowanie siana i owijanie beżową nitką. Potem już tylko własna inwencja i naklejanie gorącym silikonem orzechów, szyszek suchej skórki pomarańczy. Całość dopełni wstążka lub zawieszony drobiazg np. gipsowy aniołek.

 BALI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *


*